Active shooter Krav Maga training

Masakr v Pařížském klubu. Mohou za to politici, imigranti, ISIS, tajné služby? V okamžiku kdy se ocitnete uprostřed pekla, je Vám to jedno. Hlavní je přežít a když to půjde, tak pomoci přežít dalším. I když bude zásah bezpečnostních složek seberychlejší, musíte minimálně přežít prvních 5 minut. Musíte si umět pomoci sami a postarat se sami o sebe.
Jak říká známé české přísloví … pozdě bycha honit … Kravmaga.cz (IKMF CZ) se snaží připravit své studenty a příznivce na všemožné situace, které mohou nastat, včetně těch nejhorších možných. Pečlivě analyzujeme nebezpečné a rizikové situace, útoky, které se staly a učíme, jak je ve zdraví přežít. Připravit nejen na situace, které proběhly, ale také na ty, které se stát mohou a bohužel asi i stanou.
Izrael je jednou z mála zemí, která si umí poradit s hrozbou islámského terorismu. Krav maga je nejúčinnější sebeobranný systém, který se neustále vyvíjí a je jednou ze základních esencí izraelských úspěchů v boji s terorem a zločinem. Není nic lepšího co by vás mohlo připravit na situace podobné tomu co se stalo v Paříži.
Letos v květnu absolvovali v rámci Urban Combatu (kemp sebeobrany a přežití ve městě) naši studenti teoretickou a praktickou průpravu jak přežít útok aktivního střelce (či skupiny aktivních střelců) v rockovém klubu. Snad to nebude znít příliš rouhačsky … ale tohle by měl umět každý … než se nechat postřílet jako bezbranné ovce, je lepší vědět co dělat a být pro útočník spíše hrozbou než snadným cílem.

Následující videa jsou jen syrový záznam z GoPro kamery … je to hrozný stres ale když se pár lidí odhodlá tak střelce velmi rychle zlikvidují. Samozřejmě oběti budou, ale bude jich výrazně méně.

Co nezvládnou nezvládnou civilisté, vyřeší SWAT teamy. Krav maga trénink připravuje na situace, které reálně mohou nastat. Proto jsme v září pozvali francouzského experta, legionáře Jean Paul Jauffreta a uspořádali seminář pro české zásahovky. Téma bylo teroristické útoky ve Francii páchané s nožem a dlouhou zbraní …

PS … a na jaro a léto připravujeme další ze série našich střeleckých kempů … útočníka ze zbraní totiž nejrychleji zastaví „uvědomělý občan“ ze zbraní …