Ti, co učili nás

AVI MOYAL
Prezident a vrchní instruktor IKMF
Krav maga trénuje 35 let, expertní stupeň získal v roce 1985 a připojil se k námořním silám IDF. Působil jako důstojník v Platoon Commander in a Terror Demolition Unit. Získal zkušenosti ve mimo jiné ve speciálních jednotkách v rámci operací v Libanonu. Poskytoval VIP ochranu zpravodajským důstojníkům IDF. Po ukončení aktivní služby sloužil jako velitel speciální čety speciálních jednotek Platoon Commander. Absolvoval a později 7 let vedl kurzy instruktorů ve Wingate institutu. Dnes má titul Master, nejvyšší udělený stupeň krav maga na světě.

Avi Moyal cvičil a vzdělával se přímo pod vedením zakladatele krav maga Imim Lichtenfeldem.
V současné době je Avi prezidentem Mezinárodní federace Krav Maga (IKMF), nejstarší a největší organizace krav maga založenou Imim Lichtenfeldem, zakladatelem a tvůrcem Krav Maga. Avi je předním expertem a autoritou v Izraeli ve výuce Krav Maga ve vládním sektoru a působí jako poradce ministra sportu a vzdělávání v oblasti Krav Maga. Avi publikoval brožuru o Krav Maga pro žáky základních škol, která je distribuována po celém Izraeli a brzy bude přeložena a publikována v zahraničí.

Speciální projekty:
V roce 1993 Avi sloužil se skupinou bezpečnostních pracovníků přidělených jako osobní stráž Michaela Jacksona při jeho návštěvě Izraele.
V roce 1994 založil jednotku VIP Protection pro soukromý subjekt v Brazílii.
V roce 1995 byl úřadem izraelského premiéra pověřen, aby vycvičil pracovníky úřadu.
V roce 1996, po četných vraždách a pokusech o únosy a loupeže řidičů taxi služby v Izraeli, byl Avi Moyal v čele projektu, který instruoval řidiče taxislužby v oblasti sebeobrany a aktivní manipulace s vozy. Po skončení kurzu se počet útoků drasticky snížil.
Rok 1998 byl dobou útoků násilníka Beni Sella. Mezi jeho oběti patřily desítky mladých žen z Tel Avivu. Avi Moyala byl pověřen vedením projektu, který učil ženy sebeobranu.

TAMIR GILAD
Předseda testovací komise IKMF, GIT instruktor, Expert 5
Krav maga trénuje 35 let, cvičil a vzdělával se přímo pod vedením zakladatele krav maga Imim Lichtenfeldem. Sloužil v IDF a před působením v armádě se věnoval bojovým uměním a sebeobraně. Tamir je také instruktorem střelby, spolupracuje se špičkovými střelci a elitními bezpečnostními jednotkami v Izraeli.

ISRAEL TAMIR
Předseda sekce Law enforcement a Security, GIT instruktor, Expert 5
Krav maga trénuje od roku 1989, má bakalářské vzdělání v oblasti sportu. Během vojenské služby sloužil jako sniper a insruktor střelby. Pracoval jako instruktor bezpečnostního personálu v Elit Academy Security Company.

SHLOMI MOYAL
Předseda sekce výuky žen a dětí, GIT instruktor, Expert 4
Společně s bratrem Avi Moalem vyvinul program krav maga pro děti a juniory a speciální program Stay away sebeobrany pro ženy.

ISRAEL COHEN
Předseda sekce Military a SWAT, GIT instruktor, Expert 4
Strávil 18 let v aktivní vojenské službě, vyvinul speciální tým v parahtroop recon, prošel třemi válečnými konflikty, operacemi v pásmu Gazy, byl činný jako velitel v nejelitnějších komandech.
Sloužil u námořnictva, speciálních jednotek izraelské tajné služby, leteckých maršálů, jako osobní ochrana předsedy vlády a jako vedoucí operativního týmu jednoky ISA. Krav Maga trénuje od 11 let a v 16 letech se stal instruktorem Krav Maga, trénoval Kyokushin karate, Jiu Jitso a box. Dnes je krav maga instruktorem elitních jednotek IDF a instruktorem bojové a taktické střelby.

DAN OREN
GIT instruktor, Expert 2
Dan cvičí bojová umění a sebeobranu od 5 let, byl velitelem přepadového komanda izraelského námořnictva, bojoval nepřetržitě 10 let. Po ukončení aktivní služby pracoval na vzdělávacím programu Ministerstva obrany. Po odchodu z armády pracoval jako vedoucí týmu VIP ochrany v soukromém sektoru v Evropě, USA a Jižní Americe. Byl také senior instruktor ostrahy izraelského leteckého úřadu a železnice, několika vládních úřadů a pobřežní stráže. Jako instruktor krav maga působí jako instruktor taktiky, střelby, CQB, VIP protection a Airmarshalů. Cvičí izraelské bezpečnostní jednotky, bezpečnostní jednotku v Jeruzalémě, policejní soudy, pohraniční hlídky a speciální jednotky v Africe.

DAVID STEVENS
CIT instruktor, Expert 2
David Stevens, expert na sebeobranu a boj zblízka, univerzitní profesor se specializací na mezinárodní vztahy, islámský radikalismus a boj proti terorismu. David se bojovým sportům a sebeobraně věnuje více než 30 let, cvičil a studoval mimo jiné box, Muay Thai, Judo, Filipinské bojové umění, BJJ, MMA, Kung Fu, Karate a Aikido Fyzické dovednosti, vysoká inteligence, praktické zkušenosti a dlouholeté studium ho zformovaly v jednoho z nejlepších evropských krav maga instruktorů. Mimo fyzické aspekty boje se zaměřuje na psychologickou stránku věci – psychologii boje, prevenci, deeskalaci útoku, příčiny, spouštěče agrese a strategii vyjednávání.

MARTIJN BOS
EIT instruktor, Expert 4
Krav maga se věnuje více než 15 let. Cvičil a soutěžil v bojových sportech a uměních, MMA, Kempo, Karate a Muay Thai. Vystudoval sportovní akademii v Haagu a v současné době vyučuje zásady fyziologie a vzdělávací principy na univerzitě v Haarlemu. Martijn vybudoval vlastní společnost Trainingscentrum Helena, jeden z nejdéle fungujících klubů Krav Maga v Holandsku, kde učí Krav Maga studenty ve věku od pěti let, pořádá podniková školení VIP ochranu a speciální programy pro ženy a děti. Martijn vyvinul tréninkovou metodu nazvanou Trojan workout. Tato metoda tréninku má skvělé výsledky v získání tělesné zdatnosti, úrovně fitness, síly a mobility.

AMNON DARSA
Amnon Darsa začal cvičit krav maga ve 13 letech, na mnoha trénincích se setkal se zakladatelem systému Imim Lichtenfeldem. „Chtěl poznat všechny studenty, s každým promluvit, něco mu ukázat. Nezáleželo, jaký stupeň student měl, skutečně se choval jako gentleman,“ vzpomíná Amnon na Imiho. V Global Instructor Teamu byl Amnon mnoho let, je držitelem technického stupně Expert 5, trénoval také BJJ a Thai box. Cvičí civilisty, vojenské a policejní speciální jednotky, bodyguardy VIP po celém světě. Podílel se také na výcviku všech českých instruktorů krav maga.

HAIM SASSON
Haim Sasson cvičí krav maga, bojová umění a sebeobranu více než 40 let. Byl žákem zakladatele krav maga Imiho Lichtenfelda, vlastní černý pás v karate a je instruktorem Wingate institutu v Izraeli. Působil jako důstojník v IDF a po ukončení aktivní služby se věnuje výuce krav maga dětí, žen a civilistů. Pro děti vytvořil vlastní tréninkový program.

SHACHAR KLARFELD
Shachar cvičí krav maga od roku 1983, během svého působení v IDF cvičil a certifikoval tisíce IDF instruktorů a dalších bezpečnostních složek.

SHIMON HARPAZ
Shimon cvičí krav maga od roku 1978, krav maga studoval pod vedením předních instruktorů Krav Maga, z nichž nejvýznamnější byl sám Imi.

EYAL YANILOV
Eyal Yanilov studoval systém Krav Maga od roku 1973 pod osobním dohledem jeho zakladatele Imiho Sde-Ora (Lichtenfelda). Eyal je absolventem školy pro trenéry a instruktory na Wingate institutu pro sport a fyzickou přípravu a graduovaným inženýrem v oboru elektrického inženýrství. Strávil roky trénováním příslušníků elitních jednotek a členů antiteroristických komand během svého působení na výše zmiňované univerzitě pro fyzickou přípravu instruktorů.

JEAN PAUL JAUFFRET
Jean Paul Jauffret je jeden z prvních evropských instruktorů, člen TOP evropského instruktorského teamu, Expert 3. Sportovec, bojovník, specialista na boj zblízka, bývalý instruktor elitní jednotky výsadkářů francouzské cizinecké legie, velitel speciální vojenské jednotky, vymítač drogových gangů v jedné z nejproblematičtějších oblastí Francie, šéf VIP protection teamu a mnoho dalšího.

LUKASZ OSIECKI
Lukasz cvičí krav maga více než 15 let. Je instruktorem krav maga, držitelem černého pásu v systému boje Defendo, tréner a školitel Boje zblízka a Crossfitu ve zvláštním oddíle vojenské policie v Polsku.

FILIP MIŇOVSKÝ
Filip je jedním z nejlepších instruktorů boxu v České republice. Vyniká jedinečnou metodou výuky a profesionálním přístupem. Zkušený trenér a rozhodčí na boxerských a thai boxerských zápasech vydal také ojedinělou knihu o boxu, která představuje box nejen jako kontaktní sportovní disciplínu, ale také jako zajímavou alternativu kondičního tréninku. Jeho publikace je vodítkem ke zpestření tréninku a zkvalitnění techniky úderů, ale také o výživě a psychologické přípravě a přináší dále mnoho zajímavých informací o historii, zákulisí boxu a jeho vnímání veřejností.

PETR KNÍŽE
Petr „monster“ Kníže, Fenomén České republiky v ultimátních zápasech MMA, reprezentační trenér, rozhodčí a aktivní zápasník, reprezentant ČR v Judu, dvojnásobný mistr ČR v MMA.
V roce 2008 byl oceněn ČSS za přínos k bojovým sportům v ČR.

Pavel Černý
Tommy Blom
Bjorn Karlsson
Rune Lind
Ilya Dunsky
Zeev Cohen
Tal Kvores
Mariusz
Tomasz Adamczyk
Peter Lakatos
Pavel Tsatsouline
Geoff Neupert
Jana Halová
Stanislav Radosta
Josef Kvasnička