Civilian

Civilní verze sebeobranného systému Krav Maga se vyvinula z armádní Krav Magy díky odlišným potřebám a dispozicím civilistů. Jejím hlavním cílem je ubránit sebe a své blízké proti ozbrojenému či neozbrojenému útoku a co nejrychleji utéci do bezpečí.

Když zakladatel systému Krav Maga Imi Lichtenfeld odešel z armády do důchodu, začal přemýšlet, jak dále rozvíjet Krav Magu, která do té doby sloužila pouze vojákům – jejím smyslem bylo ubránit se v boji zblízka, protivníka zabít a pokračovat v plnění úkolu. Imi a tým instruktorů, který se kolem něho zformoval, přišli s myšlenkou Krav Magy pro civilní použití, k tomuto účelu však musely být některé základní aspekty systému upraveny.

Civilní verze Krav Magy je koncipována tak, aby její ovládnutí a použití zvládl každý bez rozdílu pohlaví, věku či tělesných předpokladů. Její hlavní náplní je neozbrojená obrana proti rozličným typům útoku: ať už neozbrojeným (údery, kopy, úchopy, škrcení) či ozbrojeným; proti jednotlivci či skupině a to jak v postoji, tak na zemi či v různých specifických prostředích. Předmětem tréninku je tak i boj proti noži, útoku tyčí, hrozbě střelnou zbraní, proti útoku běžnými předměty a improvizovanými zbraněmi a boj v netradičních podmínkách jedoucího vozidla či například ve vodě.

V průběhu tréninku se u nás studenti učí naprostým základům a principům, které pak aplikují ve všemožných situacích. Na pravidelných trénincích i na specializovaných seminářích a kempech poskytujeme bezprostřední zkušenost se všemi možnými typy napadení, za všech možných podmínek – věříme totiž, že co si člověk neosvojí během tréninku, v reálné situaci již nevymyslí.

Jak můžete začít cvičit?

  • Pravidelné tréninky Podívejte se na seznam našich klubů v sekci Kdy a kde cvičíme
  • Soukromé lekce Pro sjednání soukromé lekce napište na info@kravmaga.cz
  • Semináře Pravidelně se objevují v Kalendáři akcí
  • Tréninkové kempy Kempy pořádáme pravidelně v léte. Podívejte se na video z loňského letního kempu
  • Pravidelné tréninky pro děti Navštivte sekci Sebeobrana pro děti