Israel Cohen poprvé v ČR

Pozvání IKMF CZ přijal Israel Cohen, jeden z nejlepších izraelských instruktorů a také velitel XY OPERACE IZRAEL

 
Israel Cohen je šéfem vojenské a S.W.A.T sekce IKMF. Strávil 18 let v aktivní vojenské službě, prošel třemi válečnými konflikty, operacemi v pásmu Gazy, byl činný jako velitel v nejelitnějších komandech.

Sloužil u námořnictva, v tajné službě, u leteckých maršálů a také jako osobní ochrana předsedy vlády.

S Krav Magou začal v 11ti letech pod vedením Avi Moyala, v 16ti absolvoval instuktorský kurz. Pro naše studenty vedl seminář IDF a testování.

Obsahem semináře byla ukázka vojenského výcviku tak, jak jej absolvují izraelští občané, muži a ženy, pro které je vojenská služba taktéž povinná.

Práce s dlouhou zbraní, pacifikace útočníka, odzbrojování a spousta dalších technik, to vše doplněné o stresová cvičení pod zátěží, aby podmínky výcviku byly co nejblíže reálné aplikaci technik. Ne každá rána šla do odražeče, trika většiny účastníků by se dala doslova ždímat, na tváři některých účastníků se objevovaly známky blížícího se fyzického kolapsu, přesto se však všichni nechali vyhecovat k maximálnímu nasazení, makali naplno až do konce a pak odcházeli s úsměvem na rtech a zaslouženým diplomem v ruce/kapse.