KRAV MAGA URBAN COMBAT 2016

KRAV MAGA URBAN COMBAT 2016

Krav Maga, legendární izraelský systém, původně určený pro armádu a speciální jednotky, později adaptovaný pro policii a civilní sektor je právem považována za nejefektivnější sebeobranný systém. Nejde jen o účinné a mnohdy i brutální techniky vycházející z přirozených reakcí, ale o celý tréninkový mix. Jednou z největších výhod systému je, že se snaží již od začátku studenty co nejvíce přiblížit realitě. Prostě připravovat se na reálné situace v reálných podmínkách.

IKMF (International Krav Maga Federation) je hlavní celosvětovou Krav Maga federací. Její česká sekce pořádá každoročně pro své studenty (a nejen pro ně) 3denní kemp boje ve městě … Urban Combat.

Nejlepší čeští instruktoři (mnohdy s mnoha sportovními úspěchy či zkušenostmi z mnohaletého působení v českých elitních jednotkách) každoročně připravují akci, jež snese světové srovnání. Řešení aktuálních hrozeb, propracovaná metodika, reálné prostředí, skupinová dynamika a motivace strhnou a osloví každého kdo chce zvýšit své šanci na obranu či prostě zažít něco jedinečného. Zhruba 150 studentů se ve třech nabitých dnech naučí základy útoků a obran, ochranu třetích osob, taktiky boje s více útočníky, koncept boje za snížené viditelnosti, využití běžných předmětů k sebeobraně, jak se vyrovnat s útočníkem ozbrojeným nožem a mnoho dalšího.

Úvod
Začneme již klasicky v Edenu (nikde jinde totiž tak velkou tělocvičnu moc nemají:). Oproti minulým letům bude začátek společný a až po společném dynamickém začátku se skupina rozdělí na dvě části … začátečníky, kteří budou pilovat základní pohyb, útoky a obrany a na pokročilé, kteří si prohloubí vědomosti a dovednosti přípravou na boj s více útočníky, řešení problematiky útočníka ozbrojeného nožem a získají několik cenných tzv špinavých technik, jež mohou pomoci v opravdu nebezpečných situacích.

Nightfight
Navazující noční trénink proběhne jen pár stanic tramvají od Edenu … v malebném prostředí parku Grébovka, které se ale pro mnohé cvičence změní v noční můru. Stresové nácviky a snížená viditelnost spolu s fyzickou námahou jsou tou nejlepší přípravou na možný střet.

Barfight
Sobotní bar fight pod vedením nejlepšího českého instruktora začne v klubu Storm nabitý sobotní program. Jak se brániit v prostředí plném lidí a předmětů omezujících pohyb, v hluku, kde nikdo neuslyší vaše volání o pomoc, v dýmu či za blikání stroboskopů, které ztěžují již tak obtížnou orientaci v mele, která sem tam vypukne. Jak se vyrovnat s letící skleničkou, alkoholem nabuzeným agresorem, jak ochránit svou přítelkyni, pomoci někomu dalšímu či se jen prostě co nejrychleji dostat se zdravou kůží ven.

Parkour
Po pauze na oběd se přesuneme na Strahov. Přežití ve městě není jen o síle a bojových dovednostech ale také o pohybu. Studenty učíme, že pokud to jde tak nejlepší metodou obrany je útěk:) … je to skvělá technika protože jde aplikovat i 100x za sebou. Stejně, jako se říká, že nejlepší úder mají boxeři a stojí za to se od nich lecčemu přiučit, tak je jasné odpověď kdo je ten nejlepší specialista na pohyb ve městě … Ano, správně .. parkouristé. Nečekejte žádné salta, parádičky či technické finesy (pravda .. až na jednu .. tu jsme si prostě nemohli odpustit a zařadili jsme do programu jako takovou perličku) … V rámci přípravy jsme absolvovali s jedním z nejlepší moravských parkouristů intenzivní přípravu a vybrali několik technik a metodických postupů, které pro vás budou opravdu přínosem. A ty jsme zasadili do reálných modelových situací.

CQB
CQB … close quarter battle … odnedávna pojem zcela v režii speciálních jednotek, v našem pojetí sebeobrany příprava na boj v uzavřeném či omezeném prostoru. Ať již je to byt, chodba, koridor, výtah, vlak, tramvaj, autobus, … Jak využít zdi, jak řešit překvapivé útoky zpoza rohu, jak se vpořádat s zúženým prostorem, který mi nedovolí uhnout .. To vše hezky v klidu za denního světla … a pak v modelových situacích za šera a tmy.

Teror
Paříž, Brusel, … je to prostě už blízko a je otázkou času kdy se něco podobného stane v Praze. Anebo to nebude v Praze ale v dovolenkové destinaci … našim cílem, je na to lidi připravit. Je to poprvé co v rámci výuky sebeobrany v ČR proběhne akce takového rozsahu.
Povíme si něco málo z Izraelské metodiky detekce sebevražedných atentátníků, jak se zachovat v takové situaci, co dělat bezprostředně po teroristickém útoku, jak ochránit svou rodinu, jak organizovat pomoc, komunikovat s bezpečnostními složkami, … atd …
V rámci naší spolupráce s Vojenskou nemocnicí ve Střešovicích se nám povedlo zajistit tým školitelů emergency … tedy odborníky nadmíru povolané. Během praktického školení naučí účastníky základy improvizované první pomoci, kterou si následně v rámci improvizované stresové hromadné modelové situace vyzkouší v praxi.


Tramvaj

Zlatým hřebem a vyvrcholením Urban Combatu je nácvik sebeobrany a řešení reálných situcí v dopravním prostředku. Pohyb za jízdy, základy ale i pokročilejší techniky nutné pro přežití krizové situace. Události z poslední doby (napadení těhotné ženy, vyhrožování nožem, bitka v tramvaji) jsou pro nás vítaným studijním materiálem, který jsme po důkladné analýze a rozpracování obratem zařadili do tréninku.

 
 
DATUM A ČAS:
27. 5. – 29. 5. 2016
17:00 – 17:00

 
 
MÍSTO A ADRESA:
Praha

 
 
PŘIHLAŠOVÁNÍ: KRAV MAGA URBAN COMBAT 2016

 
 
HARMONOGRAM:

Příprava v tělocvičně
Noční trénink
Bar fight
Krav maga parkur
CQB
Teroristický útok
Improvizovaná první pomoc
Boj v tramvaji

Podrobný časový harmonogram s adresami obdrží každý přihlášený účastník emailem.

 
 
INSTRUKTOR:
Instruktoři IKMF CZ

 
 
VYBAVENÍ:
– triko, dlouhé či krátké kahloty, boty do tělocvičny, boty a oblečení na ven, pití, ručník
– chrániče na zuby a bandáže, suspenzor
– dále doporučujeme: chrániče holení, boxerské či grapplingové rukavice

 
 
CENA A PLATBA:
2300,- Kč cena pro členy IKMF
2600,- Kč cena pro nečleny IKMF
300,- Kč sleva při platbě do 8. 5. 2016

Pro nečleny či studenty, kteří nemají možnost zaplatit předem u svého instruktora je možnost platby přes bankovní účet:
č.ú.: 43-8999350247/0100
V případě elektronické platby napište do poznámky KM Urban combat nožem a Vaše jméno a příjmení)