Law Enforcement Instructor Course

 

Krav Maga Law Enforcement Instructor kurz

 
VIZUAL Law Enforcement FINAL

 
Krev, pot, bolest, dřina. Jednoduchá, ale výstižná definice Krav Maga Law Enforcement Instructor course, který v létě v Praze vedl Izraelec Amnon Darsa (Expert 5). První akce svého druhu v Česku a ojedinělá v Evropě přilákala instruktory nejen civilního sektoru, kteří si chtěli rozšířit pohled na izraelskou reálnou sebeobranu, ale i profesionály z ozbrojených složek.

13.08.19 LE (409)

Amnon Darsa je bez diskuze jeden z nejlepších, ne-li nejlepší instruktor krav maga v International Krav Maga Federation. Desítky let učí civilisty, pracovníky bezpečnostních agentur, řadové policisty i bojovníky ze speciálních policejních a armádních jednotek. Desetidenního kurzu v Praze se pod jeho vedením zúčastnili zástupci všech vyjmenovaných složek.

Krav maga pro ozbrojené složky má mnohá specifika. Na rozdíl od civilní verze, kdy se studenti učí ubránit se a utéct, policista od pachatele utéct nemůže, musí ho zpacifikovat, zadržet, vyvést. Musí také umět pracovat v týmu s parťákem, poradit si v nepřátelském prostředí, znát taktiku pohybu v budovách, musí si zachovat klidnou hlavu ve stresových situacích.

Důležitým prvkem law enforcement kurzu byla práce se zbraněmi. Nejen na střelnici, ale také v použití krav maga technik, další kapitolou byly přechody od použití zbraně ke krav maga a opačně. Cenné poznatky účastníkům kurzu nepředal jenom Amnon Darsa, ale také sami frekventanti mezi sebou. Někteří mají zkušenosti z českých zásahových jednotek, práce v utajení, z práce ve vězení, hlídání VIP, zahraničních misí. Pohled z venku přidal instruktor z Haity, kde je situace velmi vyhrocená.

IMG_5096

Rozvrh kurzu byl rozvržený tak, aby pokryl všechna témata policejní práce. Účastníci trénovali v tělocvičně, na střelnici, na schodištích různých budov, učili se zasahovat proti útočníkovi v autě, proti davu. „Amnon Darsa kladl maximální důraz na použití technik v reálném prostředí, popsal rozdíly mezi prací v neklidných zónách jako Izrael a prácí v Česku, učil, jak sestavovat tréninkové plány pro různé policejní složky,“ doplnil Michal Otipka (Expert 1), prezident IKMF ČR.

Kurz se podařil také díky kvalitní logistické přípravě organizátorů a serioznímu přístupu jeho účastníků. Závěrečný náročný test zvládli všichni a Amnon Darsa jim předal certifikát o úspěšném absolvování Krav Maga Law Enforcement Instructor Course.

Fotky z kurzu zde – Krav Maga Law Enforcement Instructor kurz

13.08.26 LE  (4)