Law Enforcement

Spoléhat se na služební zbraň se nemusí za každé situace vyplatit. Současné policejní složky by měly být schopné reagovat na útok i v případě, že z nějakého důvodu střelnou zbraň použít nemohou. Stejně tak osvojení uceleného sebeobranného systému, jenž zahrnuje taktiku boje z blízka se zbraní i bez ní, pokročilou bojovou střelbu, principy sebeobrany či například zatýkání a prohledávání osob by mělo být snahou všech policejních a ozbrojených složek, které dbají na kvalitní edukaci svého personálu.

V konfliktní situaci je cíl policisty jasný – ubránit sebe a případné další účastníky konfliktu a následně znemožnit útočníkovi v další agresi. Znehybnění, spoutání a prohledání agresora jsou neopominutelnou součástí. V každé situaci by se policejní příslušník měl chovat korektně a profesionálně, tedy použít přiměřené množství síly v řešení situace a dbát na maximální ochranu okolí. Měl by být seznámen s použitím rozličných zbraní, například s teleskopickým obuškem, pepřovými spreji, paralyzéry, noži a střelnými zbraněmi – aby byl schopen je sám použít, ale zároveň aby věděl, jak proti jejich použití chránit sebe, své kolegy a běžné občany.

Naším cílem je poskytovat toto vzdělání na odpovídající úrovni kvality a dle standardů Mezinárodní Krav Maga Federace.

Pro zájemce z řad policistů a ozbrojených složek nabízíme možnost tréninku ve třídě určené primárně pro tyto studenty. Výuku vede Michal Otipka, hlavní instruktor a ředitel IKMF CZ. Do třídy se mohou přihlásit i civilisté. Tréninky jsou zaměřené na policejní a vyváděcí techniky běžných i speciálních jednotek, taktiku boje, sebeobranu, použití zbraně, techniky se zbraní atd.
Zájemci o účast v této třídě, mohou být přijati na základě krátkého motivačního dopisu (emailu) a následném schválení zakládajícím policejním instruktorem.
Tréninky probíhají jednou týdně v centru Prahy ve večerních hodinách.
V případě zájmu a pro více informací nás prosím kontaktujte na email info@kravmaga.cz.