Máte ve světě skvělou reputaci, pochválil IKMF ČR Avi Moyal

Absolvovat testy před Avi Moyalem, šéfinstruktorem a hlavním představitelem International Krav Maga Federation, je vždy čest. Studentům české pobočky IKMF se tato příležitost naskytla na konci ledna, kdy Avi přijel po téměř dvou letech do Prahy. Nikomu nedal nic zadarmo, všichni ho museli technickými znalostmi a nasazením přesvědčit, že si certifikát o úspěsném složení zkoušky zaslouží. „Je vidět, že jste se pečlivě připravovali a vaši instruktoři patří mezi nejlepší,“ pochválil Avi Moyal úroveň IKMF Česká republika.

Testování ale nebyl jediný důvod návštěvy Česka. Už v sobotu vedl nový seminář v nabíce naší federace Fighting vs. Gang, který se uskutečnil v hale Slavie ve Vršovicích. Příležitost zatrénovat si držitelem nejvyššího technického stupně v IKMF si nenechaly desítky studentů z celé republiky. Avi předvedl několik zajímavých technik například proti pokusu dušení igelitovým pytlem (na techniku se podívejte v seriálu Škola přežití na internetové televizi Stream.cz), předvedl techniku rychlého úniku z obklíčení a několik dalších účinných nástrojů v boji s gangem.

V sobotu večer se sešel s instruktory IKMF, aby probrali důležité vnitřní záležitosti, vyslechl, co by rádi zlepšili a informoval je o novinkách. „Česká pobočka IKMF má ve světě vynikající reputaci, což každý rok dokazujete na Crash kempech v Izraeli. Je to především díky vašemu ředitel Michalovi Otipkovi,“ povzbudil nás Avi do další práce.