Jean­Paul Jauffret předvedl výcvik legionářů

IKMF CZ měla tu čest přivítat v Praze jednoho z nejlepších evropských instuktorů

Jean Paul Jauffret, jeden z prvních evropských instruktorů, člen TOP evropského instruktorského teamu, Expert 3. Sportovec, bojovník, specialista na boj zblízka, bývalý instruktor elitní jednotky výsadkářů francouzské cizinecké legie, velitel speciální vojenské jednotky, vymítač drogových gangů v jedné z nejproblematičtějších oblastí Francie, šéf VIP protection teamu a mnoho dalšího. Tento legendární instruktor přijel do ČR již druhý lednový víkend, aby zde vedl testování, instruktorské tréninky a seminář pro veřejnost.

Sobotní seminář byl opět tématicky zaměřen. Vzhledem k výjimečné historii a zkušenostem Jean Paula byla tématem Stage krav maga de legion étrangére … výcvik příslušníků cizinecké legie … dlouhá zbraň a nůž.

Po úvodním slovu prezidenta IKMF CZ Michala Otipky převzal slovo Jean-Paul, respektive Filip Timbaris, který díky své osobní zkušenosti z legie překládal z Francoužštiny.

Už během rozcvičky dostali studenti příležitost naučit se první francouzské slovo – pompe, neboli klik. Příležitostí k zapamatování bylo několik desítek.

Hned po ní následovala ukázka obrany proti útoku dlouhou zbraní, jak proti úderu, tak bodání a následně odebírání zbraně útočníkovi.

Před pauzou odpočinek, tedy kliky, angličáky a dril na techniky naučené během první části. To aby byla žízeň…

V druhé části semináře příšlo na řadu další slovíčko, abdominaux, tedy cviky na posílení břišních svalů.

Následovali útoky nožem, posilování, stresovky….

Diplom, kteří účastníci na závěr obdrželi byl jistě zasloužený, všichni cvičili s plným nasazením.

Těší nás, že účast semináře přesáhla 100 lidí, dorazili studenti z jiných organizací KRAV MAGA a někteří dokonce neváhali ujet stovky kilometrů a pekročit i hranice států.