Pravidelné třídy

ROZPIS KRAV MAGA TŘÍD NAJDETE ZDE

Obecná struktura veřejného tréninku je následující:

Rozcvička

Vždycky chceme zajistit, že Vaše mysl i tělo budou stoprocentně připravené na trénink, proto zahajujeme hodiny hrami a různými mentálními a pohybovými cvičeními, abychom Vás zahřáli a protáhli. Tyto aktivity jsou analogiemi k samotnému obsahu hodiny, tudíž se budete učit praktické schopnosti už během rozcvičky.

Bojová příprava

Toto je Vaše příležitost jak se naučit a procvičit různé druhy a typy útoků a jejich kombinace, které tvoří úplný základ systému KRAV MAGA. Vedlejším produktem těchto nácviků je skvělé cardio cvičení a zvyšují Vaši fyzickou kondici, pohybovou koordinaci, sebejistotu a technickou dovednost.

Sebeobranné techniky

Zde přichází na řadu sebeobrana v pravém slova smyslu – budete se učit jak se ubránit proti běžným typům útoku, jako například

  • úderům a kopům,
  • útokům nožem nebo tyčí,
  • škrcení či různým úchopům (za zápěstí, triko apod.),
  • útokům a úchopům na zemi,
  • hrozbám chladnými nebo střelnými zbraněmi.

Tyto nácviky probíhají ve dvojicích s partnerem, začíná se pomalu pro zvládnutí daného pohybu, postupně se zvyšuje úroveň rychlosti a stresu.

Scénáře a souhrnná cvičení

Po zvládnutí jedné či více sebeobranných technik přichází na řadu jejich zasazení do nejreálnějších podmínek, jaké je možné navodit v tělocvičně. Zde do hry krom technické přípravy vstupují též prvky taktiky, před a pobojových úkonů, zvládání stresu apod. Zpravidla se cvičí ve větších skupinkách, protože boj na ulici je málokdy bojem jeden na jednoho.